Реформа системи фінансування медичної галузі

Список форумів Дискусії загального характеру Суспільні проекти від громадськості Нова Україна - народовладдя, відповідальність, зацікавленість

Опис: Проект нового устрою суспільних систем на принципах народовладдя, відповідальності та зацікавленості.

#1 Serg » 7 травня 2012, 18:43

Хто б що не казав, а медична галузь на даному етапі розвитку людства працює між двома протилежними полюсами.
1) Моральна і контрольно-примусова відповідальність, з одного боку.
2) Фінансово-матеріальна залежність(зацікавленість) від збільшення кількості хворих, з іншого.

Де збільшення нахилу до одного з них неминуче призводить до збільшення відстані від іншого. Так само як і досягнення одного з них можливий лише при віддаленні від іншого. А в наш час дикого капіталізму, це призводить до перекосу у бік фінансової зацікавленості. Тому такі умови не можуть спричиняти розвиток охорони здоров’я.

Головна причина даної ситуації закладена у тому що медичні заклади отримують кошти за що завгодно(за час/процедуру/кількість населення, або кількість хворих), тільки не за здоров’я людей.

Отже такі умови потребують
- купу наглядачів,
- вічного биття над вихованням людей у протилежному напрямку від природою закладеної сутності,
- купи усіляких тарифікацій і тарифікаторів,
- величезних обхідних шляхів руху коштів
- відповідну купу наглядачів за їх рухом
- тощо

Та відповідно це призводитиме до спрацювання "ефекту кобри".

За таких умов, народ/профілактика/попередження нікого не цікавить(по факту), екологія знищується, отруйні товари, тощо...
Для того щоб зняти зазначені проблеми, так само потрібно змінити схему руху коштів як і в запропонованій схемі для освітньої галузі. Щоб рух коштів йшов не від сторонніх критеріїв(наглядача-корупціонера), а безпосередньо від результату роботи.

Для належної роботи медичної галузі, необхідно запровадити такі умови фінансування, щоб робота медиків була направлена не на процес(послугу), а на результат(мінімізація послуг при збільшенні клієнтів). Відповідно пропоную розглянути нову схему відносин у медичній царині:

Щоб медичним закладам було вигідно працювати якісно, без наглядачів - "товаром" у фінансових відносинах лікаря з пацієнтом має стати здоров’я людей, а не їх хвороба(послуга). Відповідно медицина має стати дійсно страховою, де сам медичний заклад (клініка) має безпосередньо стати страховиком своїх клієнтів, з нижче перерахованими головними умовами:
  1. Люди обирають собі кращу клініку (ПМСД/поліклініка/перший рівень) й платять за їх договором, на відповідний рахунок, страхові внески щомісяця, відсоток від платні - умови/деталізація у договорі.
  2. Усі витрати на лікування свого клієнта йдуть за рахунок цієї клініки – умови/деталізація у договорі.
  3. Особливо великі витрати клініки нижньої ланки аналогічно страхують у спеціалізованих медичних закладах вищих рівнів – умови у статуті та договорах.
  4. Соціальні гарантії з того-ж рахунку – лікарняні, відпускні, санаторні, ..., .., – умови/деталізація у договорі.
  5. Страхові виплати з того-ж рахунку – на поховання, страхова сума, .... – розміри й додаткові умови у договорі.
  6. Перехід людей з однієї до іншої клініки (ПМСД) вільний, за бажанням клієнта – додаткові умови у договорі.
  7. Стимуляція до зацікавленості клієнта не пити не курити, берегти здоров’я – фінансова(збільшення/зменшення виплат), умови у договорі.
  8. Розподіл коштів у середині медицини по аналогічній схемі - ПМСД нижнього рівня страхує своїх клієнтів у обраних ними спеціалізованих ЛПЗ вищих рівнів. Д вже ЛПЗ аналогічно свої кошти тратять на лікування пацієнтів що до них направляють вад ПМСД.

Орієнтовний розрахунок представлено нижче:
LPZ-PMSD.gif
Жовтим кольором помічено клітини з вхідними даними

Взявши середні статистичні дані - 1’200 жителів на одного терапевта ПМСД, 140’000 населення на один ЛПЗ, 12 ПМСД на один ЛПЗ...., з урахуванням усіх витрат - комуналка, амортизація обладнання, будівлі, вартості лікування, і всього решта..., при відрахуваннях у 10% з середньої платні населення(клієнтів) з 1’200грн, це 120грн щомісяця, середня платня працівника медичної галузі складатиме 11’000 грн.
(Цифри відповідають умовам 2009 року, коли було складено план й відповідний розрахунок)

Дану схему роботи можна запроваджувати паралельно з діючою. Підтримуючи стару схему допоки нова не перейме на себе все населення країни, на конкурентній основі.

Єдине що потрібно буде зробити державі, це перекласти 10%(8-9%) податку з тої частини що платиться роботодавцем на фонд оплати праці, у страхові внески цих працівників до обраних ними ПМСД. Що стимулюватиме в свою чергу відкривання сірих зарплат а відповідно й сплату податків, руками самих громадян і роботодавців, без контролю й примусу.
Востаннє редагувалось Serg 28 жовтня 2016, 0:02, всього редагувалось 7 раз(ів).
Причина: Доповнення, корегування, виправлення...
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

Реформа системи фінасування медичної галузі

#2 Serg » 8 травня 2012, 17:24

Відповідно до вище перерахованих умов представляю схему роботи у вигляді діаграми.
reform of medicine.png
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

Реформа системи фінасування медичної галузі

#3 Serg » 10 червня 2012, 0:38

Отже при реалізації такої системи, ми отримаємо

Суміщення двох раніше протилежних полюсів, у один об’єкт зацікавленості, для медика. А так як це буде внутрішня зацікавленість то контрольно-примусова відповідальність втрачає сенс і лишається лише
1) Моральна і фінансово-матеріальна залежність(зацікавленість) від збільшення здорових і зменшення кількості хворих людей.

Тому такі умови спричинятимуть розвиток у бік охорони здоров’я, і даватимуть природне підґрунтя, стимул, для самовиховання, й розвитку технологій у бік захисту людей не після того як вона захворіє, а профілактично заздалегідь.

Головна засада тут лежить у тому, що медичні заклади отримуватимуть лише за здоров’я людей а на хворих витрачатимуть. І чим більше буде здорових людей, тим більше зростатиме їх дохід. Тобто – товаром, об’єктом товарно-грошового обігу у медичній галузі, замість хвороби стає здоров’я.

Що в свою чергу дасть
- медичній галузі первинні страхові кошти для розвитку.
- зняття з держави зайвого соціального клопоту.
- відкриття сірих зарплат.
- зменшення податкового тиску на підприємства.
- збільшення тиску на забруднюючі технології, як у фізичній так і у моральній площинах.
- відсутність у аптеках неякісних ліків, підробок.
- …
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

Re: Медична реформа

#4 aleksandr » 30 липня 2012, 1:07

Ну все в нашей стране стране досконально разбираются в здравоохранении!От ленинских кухарок, до светил Верховной Рады!А медики ругаются, ухмылятся... но продолжают работать.Их не спрашивают, да кто они такие, чтобы ещё соизмерятся с их мнением. Нужно выяснить сначала мнение врачей( от первичного звена до Ан украины), а уж потом выносить на обсуждение тех, кто завтра откроет дверь поликлинники, или стационара со словами-"Доктор, помогите!"
aleksandr
Репутація: 0 (+0/−0)
Толерантність: 0
Повідомлення: 11
Теми: 1
З нами: 8 років 8 місяців

Реформа системи фінасування медичної галузі

#5 Serg » 30 липня 2012, 13:03

Аleksandr, Абсолютно с вами согласен. Потому, прежде чем тут предлагать я консультировался с докторами. Было время я по этому поводу общался и с заведующим ЛПЗ, очень плотно, он мне и давал все исходные значения. Хотя, по большому счету, внутренняя сторона мной тут не затрагивается, доктора как работали так и будут работать. Предложенная схема относится лишь к организации рабочего процесса в привязке к обороту денежных средств, своего рода бизнес-план. Для увеличения заинтересованности вкладывать инвестиции в медицину, для повышение престижности профессии, за счет увеличения доходов непосредственно докторов ...

Кстати, любой доктор может аналогично как и вы, тут покритиковать предложенную схему, но по сути самой схемы.
Для этого она и была тут выложена.
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

#6 Serg » 31 липня 2013, 11:01

reformua написав: /viewtopic.php?p=7005#p7005
Если Вы хотите например сделать страховую медицину, то на нее нужно мин что бы каждый оплачивал 50 долл. в месяц. Я Вас уверяю 70% населения Украины таких денег не найдут оторвать от семьи.
Вы противопоставляете просчитанной модели где учтены все реальные затраты..., цифру взятую "от фонаря". По расчетам выходит 120грн/месяц страховых взносов достаточно чтоб иметь средства на все затраты страховой медицины со средней зарплатой мед персонала около 11000грн. Но можно и меньше, тогда зарплата докторов будет меньше.. но это будет зависеть от них - чем лучше они будут работать на профилактику, тем больше у них будет зарплата...

reformua написав:Да и что там говорить народ с ЗП 1200 грн просто не может платить такие деньги за себя и за своих детей. Вы говорите что страховая может существовать параллельно старой. Так в чем проблема то? Она и так существует. Я назову кучу компаний который страхуют. Только звыняйтэ очередей пока к ним нет.
Пожалуйста, назовите хоть одно ЛПЗ или ПМСД в котором пациент может себя застраховать.

reformua написав: Что сегодня можно было бы реформировать здесь, так это оказание первичной мед помощи -поликлиники по советски. Здесь можно взять на вооружение норвежский опыт. Думаю 90% населения Украины может заплатить страховку 20 грн. Норма на одного врача 2000 чел. Это реально собрать 40 тыщ гривен. Этой суммы хватит что бы заплатить ЗП медсестре, купить не хитрый инвентарь, заплатить аренду кабинета и налоги. Да и врачу останется не нищенская ЗП. Кроме того это будет стимулировать повышать свою профподготовку ибо уверен что в городе будут составлять рейтинги таких кабинетов и врачей. В принципе как и сейчас. Нормальные люди не идут к кому попало, а по рекомендации.
Так это тут и предложено реализовать. Только норма на одного терапевта в настоящее время 1200 человек а не 2000. А величину страховки можно варьировать в зависимости от перечня заболеваний которые она покрывает, от образа жизни клиента/пациента...

reformua написав:А в стационар лезть не стоит. Нет на него денег и негде взять пока. Его можно реформировать лишь потом. Когда в страну зайдут инвестиции и начнется рост.
А налоги с медицины и фармацевтики должны быть отменены вовсе, негоже государству наживаться на горе/болезнях людей. Отсюда и деньги на стационар(ЛПЗ). Иначе получается что пациент когда работает платит налоги, через покупку товаров обыденного потребления, и когда болеет тоже платит налоги, через покупку медикаментов... Тем самым величина страховки сможет уменьшится на величину отмененных налогов в медицинской отрасли. Но в предложенной схеме налог будет заменен на страхование ПМСД своих клиентов в ЛПЗ Чем образуется заинтересованность в здоровье своих пациентов и в ЛПЗ.
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

#7 reformua » 31 липня 2013, 11:24

Serg написав:Вы противопоставляете просчитанной модели где учтены все реальные затраты..., цифру взятую "от фонаря". По расчетам выходит 120грн/месяц страховых взносов достаточно чтоб иметь средства на все затраты страховой медицины со средней зарплатой мед персонала около 11000грн. Но можно и меньше, тогда зарплата докторов будет меньше.. но это будет зависеть от них - чем лучше они будут работать на профилактику, тем больше у них будет зарплата...
:) Вы фантаст. Какие расчеты? Вы далеки до жизни как боже мой. Вы не представляете какие суммы обходится наша медицина? Так это при условии нищенских ЗП персоонала, полном отсутствии нужного оборудования, медикаментов и пр. пр. Для того что бы это все обеспечить даже 50 долл будет мало. Например в США на медицину в пересчете на каждого жителя тратится около 8000 долл. в год При 50 долл в месяц страховки это будет более в 13 раз меньше. А медикаменты, оборудование и пр. пр. стоит одинаково что у нас что у них. А если честно говорить, то у нас дороже.

Пожалуйста, назовите хоть одно ЛПЗ в котором пациент может себя застраховать.
А при чем здесь ЛПЗ? Этим занимаются страховые компании. Вы не знали? :)

Так это тут и предложено реализовать. Только норма на одного терапевта в настоящее время 1200 человек а не 2000.
Я Вам говорил про норвежский опыт. Там норма 2000 человек. Более набирать не разрешается.
А величину страховки можно варьировать в зависимости от перечня заболеваний которые она покрывает, от образа жизни клиента/пациента...
Ну это Вам тогда в страховые компании. Они страхуют именно по этим критериям. :)

А налоги с медицины и фармацевтики должны быть отменены вовсе, негоже государству наживаться на горе/болезнях людей. Иначе получается что пациент когда работает платит налоги, через покупку товаров обыденного потребления, и когда болеет тоже платит налоги, через покупку медикаментов... Тем самым величина страховки сможет уменьшится на величину отмененных налогов в медицинской отрасли. Но в предложенной схеме налог будет заменен на страхование ПМСД своих клиентов в ЛПЗ Чем образуется заинтересованность в здоровье своих пациентов и в ЛПЗ.
Как это государству наживаться? Государство что одухотворенное лицо? Конкретный человек? А налоги берутся не с больных людей, а с доходов медиков. Получаешь доход будь добр внеси в общую копилку. Ведь ты же пользуешься общими дорогами, общественными благами, хочешь получать пенсию и пр. пр.
reformua
Репутація: 8 (+10/−2)
Толерантність: 4
Повідомлення: 476
Теми: 5
З нами: 6 років 8 місяців

#8 Serg » 31 липня 2013, 12:44

reformua написав:Вы фантаст. Какие расчеты? Вы далеки до жизни как боже мой. Вы не представляете какие суммы обходится наша медицина? Так это при условии нищенских ЗП персоонала, полном отсутствии нужного оборудования, медикаментов и пр. пр. Для того что бы это все обеспечить даже 50 долл будет мало. Например в США на медицину в пересчете на каждого жителя тратится около 8000 долл. в год При 50 долл в месяц страховки это будет более в 13 раз меньше. А медикаменты, оборудование и пр. пр. стоит одинаково что у нас что у них. А если честно говорить, то у нас дороже.
То что вы приводите это цены которые формируются в действующей модели отношений, где доктору(медицине) выгодно чтоб люди болели, а у страховых компаний есть много денег чтоб оплачивать это лечение - это рыночный закон.

Для предложенной схемы я брал реальные цифры, которые мне давали практикующие медицинские работники на то время - 2009г. По-моему вам, на вашем сайте(Балошова) об этом я уже говорил.

В США медицина дорогая, потому что там её оплачивают страховые компании. Это тупиковый путь. Там медицине не выгодно чтоб люди не болели. А имея много денег на счетах СК медицина задирает цены до уровня платёжеспособности СК... Потому маленькие СК отмирают, а большие становтся монополистами, это рыночный закон, монополисты соответственно задирают цены поскольку они монополисты, а медицина видя польшой бюджет СК в свою очередь задирает свои цены.... Потому там невозможно лечится если ты не миллионер или не имеешь страховки. В предложенной модели сами медицинские учреждения будут страховиками своих клиентов. Потому в конкурентной среде множества себе подобных, им будет выгодно снижать цены на свои услуги(на страховые взносы).

Додано через 4 хвилини 14 секунд:
reformua написав:А при чем здесь ЛПЗ? Этим занимаются страховые компании. Вы не знали?
Данная тема о страховой МЕДИЦИНЕ, а не о страховых компаниях. Потому я и спросил.
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

#9 reformua » 31 липня 2013, 12:55

Serg написав:То что вы приводите это цены которые формируются в действующей модели отношений, где доктору(медицине) выгодно чтоб люди болели, а у страховых компаний есть много денег чтоб оплачивать это лечение - это рыночный закон.

Для предложенной схемы я брал реальные цифры, которые мне давали практикующие медицинские работники на то время - 2009г. По-моему вам, на вашем сайте(Балошова) об этом я уже говорил.

В США медицина дорогая, потому что там её оплачивают страховые компании. Это тупиковый путь. Там медицине не выгодно чтоб люди не болели. А имея много денег на счетах СК медицина задирает цены до уровня платёжеспособности СК... Потому маленькие СК отмирают, а большие становтся монополистами, это рыночный закон, монополисты соответственно задирают цены поскольку они монополисты, а медицина видя польшой бюджет СК в свою очередь задирает свои цены.... Потому там невозможно лечится если ты не миллионер или не имеешь страховки. В предложенной модели сами медицинские учреждения будут страховиками своих клиентов. Потому в конкурентной среде множества себе подобных, им будет выгодно снижать цены на свои услуги(на страховые взносы).
Я к Балашову не имею ни какого отношения. На сайт зашел лишь по линку. Читал лишь одну статью, так что понятия не имею что Вы там говорили. Что касается Ваших расчетов, поражаюсь Вашей наивности. :) Называть медицинскую систему США не эффективной имея полный развал. :) Вы когда нибудь что то строили? Так вот Ваши расчеты похожи на наивного юношу, который узнал примерные цены на стройматериалы и работы решил что ему будет дешевле построить дом чем купить квартиру. :) Без обид только. Всегда говорю только правду.
Данная тема о страховой МЕДИЦИНЕ, а не о страховых компаниях. Потому я и спросил.
А то Вам сказал что страховая медицина не имеет место быть разом с страховыми компаниями?
reformua
Репутація: 8 (+10/−2)
Толерантність: 4
Повідомлення: 476
Теми: 5
З нами: 6 років 8 місяців

#10 Serg » 31 липня 2013, 14:42

reformua написав:Я к Балашову не имею ни какого отношения. На сайт зашел лишь по линку. Читал лишь одну статью, так что понятия не имею что Вы там говорили.
Извините, возможно я ошибся, ваш "почерк" мне показался похожим на "почерк" одного из пользователей его сайта.
reformua написав:Что касается Ваших расчетов, поражаюсь Вашей наивности. :) Называть медицинскую систему США не эффективной имея полный развал. :) Вы когда нибудь что то строили? Так вот Ваши расчеты похожи на наивного юношу, который узнал примерные цены на стройматериалы и работы решил что ему будет дешевле построить дом чем купить квартиру. :) Без обид только. Всегда говорю только правду.
Но почему-то вы "правду" больше говорите обо мне, чем о предложенной модели. Это никак не влияет на её оценку, на утверждение её ошибочности/неверности. Попробуйте говорить правду непосредственно о предмете обсуждения, а не о собеседнике. Чтоб это была дискуссия, а не базар двух "рыночных" "женщин" - "-...ты такая, - а ты сякая-такая...";с;%вкк:?*у($ло)у*..." :D

Додано через 10 хвилин 22 секунди:
reformua написав:Я Вам говорил про норвежский опыт. Там норма 2000 человек. Более набирать не разрешается.
Ну вот, видите, таки - "не разрешается" больше. Значит меньше может быть. Вот это есть та цифра которая существует как норма для Украины. Потому основываясь на неё и был произведен расчет. Но если хотите можно ввести и 2000 человек. Тогда расчеты будут выглядеть еще лучше. Тогда зарплата медработников сможет еще больше вырасти, или можно будет опустить страховой ежемесячный взнос до 50грн вместо 120грн.
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Автор теми, Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 50
Звідки: Україна, Кіровоград.
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 107
Повідомлення: 3972
Теми: 144
З нами: 9 років 4 місяці

Наст.

Назва форуму: Нова Україна - народовладдя, відповідальність, зацікавленість
Опис: Проект нового устрою суспільних систем на принципах народовладдя, відповідальності та зацікавленості.

Швидка відповідь


Це запитання призначено для запобігання автоматичному заповненню форм спам-ботами.
   

Повернутись в Нова Україна - народовладдя, відповідальність, зацікавленість

cron