Вдаримо гривнею по чиновницькому бєспрєдєлу

Список форумів Робота у практичній площині Загальний банк ідей та пропозицій

Опис: Для розвитку, покращення, розбудови Проекту ГА

#1 Саныч » 24 травня 2014, 22:08

Є у нас в країні така проблемна Державна міграційна служба. Яка оформлює закордонні паспорти. По ціні від 377 гривень. При тому, що їх ціна - 170 гривень, що вже і Верховний суд підтвердив своїм рішенням, яке є обов"язковим до виконання всіма громадянами України. Так от ці кондоми з ДМС прямо кажуть: хочете, щоб ми робили по закону - ідіть в суд, вигравайте його, і тоді, можливо, ми зробимо по закону. Тобто, явний і нахабний бєспрєдєл. Мєнти і прокуратура, до яких зверталися люди, нічого не роблять.
В мене є пропозиція вдарити по них гривнею. Подати в суд позов, в якому будуть і послуги адвоката, і моральні збитки, і упущена вигода. І зробити таку практику масовою. Не лише по ДМС. По податковій, по митниці, по міліції. Щоб бєзпрєдєліть по дрібному стало просто збитково. Я сам це все можу організувати, єдине що мені потрібно - це адвокат, щоб на нього можна було записати "послуги". Ну і щоб максимально роздути моральні збитки і т.д.
Я так думаю, якщо таких позовів буде дуже багато -може хоч трохи задумаються?
Як ідея?
Саныч
Автор теми
Репутація: 0 (+0/−0)
Толерантність: 0
Повідомлення: 2
Теми: 1
З нами: 7 років 4 місяці

#2 Serg » 26 травня 2014, 9:23

Ідея добра, але для дещо інших умов.
На скільки мені відомо, всі ці "і послуги адвоката, і моральні збитки, і упущена вигода", якщо й виплатять, то з бюджету, тобто з нашого з вами гаманця. А чиновнику від того буде не жарко не холодно.

Для реалізації такої ідеї треба спершу змінити умови(систему), щоб чиновники всі свої проколи сплачували з власної кишені.
Тому вони зараз такі хоробрі - роблять порушення законів, і нагло пропонують йти в суд, бо це нахабство покривається не з їхньої кишені... При зміні системи в суд не потрібно буде ходити, бо вони почнуть все робити як слід, знаючи що все буде відшкодовуватися за їх власний кошт.
Життя занадто коротке, щоби витрачати його на втілення чужих мрій
Serg M
Координатор
Координатор
Аватар
Вік: 52
Репутація: 97 (+121/−24)
Толерантність: 119
Повідомлення: 3976
Теми: 144
З нами: 10 років 10 місяців

#3 АВБ » 26 травня 2014, 20:12

Шановний Саныч. Як чисто з людської свідомості, то кажете правильно. Але це мені нагадує популізм Ляшка.
Давайте розберемося в цій ситуації. Ось і Серж каже, що в будь-якому випадку ці відшкодування чиновники будуть виплачувати з державного бюджету, тобто з нашої кишені. А кому це потрібно?
Наприклад, подаєте ви до суду. Спочатку ви повинні сплатити 107 грн. судового збору. І це ще не означає, що на цьому і крапка. Що ваша справа буде розглянута судом. В ході провадження судового процесу на вас ще можуть накласти ті чи інші виплати.
Пішли далі. Наприклад, ви справу виграли. Так і що с того? Чиновник у суді доведе, що саме його відомство не має такої статті розходу, як виплата судових стягнень. Якщо ця установа державна, то суддя жодним чином не може вплинути на те, щоб у державній установі була така стаття розходів. Тому суддя ваш позов задовольнить, але ні з чиновника, ні з його відомства кошти не стягнуть.
Тобто, зараз такі ідеї ні до чого не приводять. Але, це не означає, що треба скласти лапки. Треба налагоджувати громадянський контроль за усіма державними установами. Це шлях довгий і скучний. Але, ми приречені пройти цім шляхом.
АВБ
Вік: 63
Репутація: 33 (+35/−2)
Толерантність: 9
Повідомлення: 583
Теми: 6
З нами: 9 років 2 місяці

#4 Саныч » 27 травня 2014, 9:13

Ось і Серж каже, що в будь-якому випадку ці відшкодування чиновники будуть виплачувати з державного бюджету, тобто з нашої кишені. А кому це потрібно?
Будь-яке відшкодування шкоди, завданної державі, йде з бюджету. Але це не привід не добиватися такого відшкодування. І друге. Коли відшкодування збитків перевищить надходження - будь-яка бюрократична система змушена буде мінятися. І це саме те, що нам треба, вірно?
В ході провадження судового процесу на вас ще можуть накласти ті чи інші виплати.
Ні.
Наприклад, ви справу виграли.
Чому наприклад? Це 100% виграшна справа, рішення Верховного Суду є.
Чиновник у суді доведе, що саме його відомство не має такої статті розходу, як виплата судових стягнень.
І що? Є ще ЄСПЛ. І після того, як відомство відмовиться сплачувати - позов туди. А там вже трохи інші розміри витрат. І ми знову вертаємося до того, що ми в цьому випадку змусимо змінюватися систему.
Тобто, зараз такі ідеї ні до чого не приводять.
Бо їх ніхто не робе.
Треба налагоджувати громадянський контроль за усіма державними установами.
Так а я що пропоную? :evil:
Саныч
Автор теми
Репутація: 0 (+0/−0)
Толерантність: 0
Повідомлення: 2
Теми: 1
З нами: 7 років 4 місяці

#5 Serg » 27 травня 2014, 9:30

Саныч написав:Коли відшкодування збитків перевищить надходження - будь-яка бюрократична система змушена буде мінятися.
Корупційно-бюрократична, навряд чи у потрібному нам напрямку. Пам’ятаю як один мій знайомий намагався відсудити підвищену чорнобильську пенсію.... Рішення він отримав... а грошей не отримав. Спізнився - система таки змінилася, і всі хто почали пізніше ті спізнилися... :(
Serg M
Координатор
Координатор
Аватар

#6 АВБ » 27 травня 2014, 15:48

Саныч написав: Бо їх ніхто не робе.

Так, Саныч, ви праві. Тільки хочу сказати два коментарі:
1. Треба це робити гуртом. А для цього потрібно об’єднуватися, тобто створювати громадські організації.
2. Треба починати цю роботу з себе, а не чекати, поки хтось інший почне. Ось я вже розповідав Сержу на цьому форумі свою історію. На прикінці того року я судився з Фондом державного страхування. Суд виграв. В лютому на мене фонд подав до апеляційного суду. Знову я суд виграв. Так цього було замало. Фонд наклав на мене стягнення на 2600 грн., незважаючи на те, що два суди по цій справі Фонд програв. Плювати чиновники хотіли на рішення суду. Я тоді звернувся до прокуратури з проханням навести лад у цій справі. І ось тільки після того, чиновники переді мною письмово вибачились і стягувати з мене кошти відмовились.
АВБ
Вік: 63
Репутація: 33 (+35/−2)
Толерантність: 9
Повідомлення: 583
Теми: 6
З нами: 9 років 2 місяці

#7 Serg » 27 травня 2014, 17:13

АВБ написав:...звернувся до прокуратури з проханням навести лад у цій справі. І ось тільки після того...
Тому я завжди казав і кажу - спочатку треба міняти систему, а не давити на теперішню, буцім-то вона виправиться... Звичайно, для цього потрібно спочатку об’єднуватися... Але об’єднуватися вже у систему на нових принципах, де не потрібно "стрибати" вгору, для того щоб поправляти кожного окремого чиновника(керівника/наглядача/відповідальну особу/тощо...) яким-ся вищим органом, який так само від людей залежить дуже опосередковано...

Інакше це "стрибання" буде вічним, і не дасть ніякого результату, окрім окремих випадків. Зараз це називають модним словом - децентралізація... І поки хвиля підтримки децентралізації не впала, треба її підхоплювати й проштовхувати у практичну площину..., на всіх рівнях, а не лише на державному. Щоб кожен чиновник залежав не від рішення якогось органу чи вищого наглядача(чиновника)..., а щоб залежав безпосередньо від громадян... Тоді це буде не тільки гривнею, а ще й посадою "по чиновницькому бєспрєдєлу".
Serg M
Координатор
Координатор
Аватар

Повернутись в Загальний банк ідей та пропозицій

Хто зараз на сайті (базується на активності користувачів за останні 120 хвилин)

Зараз переглядають цей форум: 1 гість